خرید اینترنتی آموزش اتوکد 2D و 3D

این مجموعه برای یادگیری آموزش مقدماتی تا حرفه ای اتوکد بسیار موفق بوده است

به جای صرف هزینه های گزاف کلاسهای آموزشی این مربی خصوصی را به خانه ببرید...این مجموعه بهترین راه برای یادگیری اتوکد است.

آموزش اتوکد(۲D)                                       آموزش اتوکد(۳D)

آموزش اتوکد(۳D)۲۰۱۵ و ۲۰۱۶  آموزش اتوکد(۲D)۲۰۱۵ و ۲۰۱۶

               

هر پکیج به قیمت فقط 20000 تومان!              شماره مجوز: ۸۰۰۰۹۳۰۴۸۴۰۲

توجه کنید: این محصول دارای گارانتی بدون قید و شرط فروشگاه با ضمانت بازگشت پول و یا تعویض میباشدپس با اطمینان خرید کنید

با خرید این مجموعه استثنایی خودتان هم از یادگیری AUTOCAD شگفت زده خواهید شد

ساخت وبلاگ | ساخت سایت

دانلود ۴ مقاله آموزشي اتوكد

متون دور منحني - آموزش فرمانهاي منوي اكسپرس

منوي اكسپرس :
سعي ميكنم كه به صورت متوالي و در هر روز يا يك روز در ميان ، يك گزينه از منوي Express را كاربردي است در اين قسمت توضيح دهم . براي اينكار شما نياز داريد از اتوكد 2004 به بالا استفاده كنيد . و يا هنگام نصب اتوكد دستور نصب اين منو را صادر كنيد و يا آنرا فراخواني كنيد . به هر روي چون اين منو تنظيمات و دستوراتش بيشتر به كاربران حرفه اي اتوكد كمك ميكند ، راجع به مفاهيمي نظير وجود اين منو در ورژنهاي قديمي تر از 2004 يا  نحوه بار گذاري يا فراخواني اين منو توضيحي نميدهم ، مگر اينكه كسي بخواهد و بپرسد . اگر در اين مورد سئوالي داشتيد ، ميتوانيد به پست الكترونيكي من در دامنه سايت ايرانكــد ، ايميل زده و مطح كنيد .
و امّا اوليّن گزينه مورد بحث ما از منوي Express .

دستور Arc Text :
براي شما پيش نيامده است كه بخواهيد متني را در اتوكد به صورت منحني منتشر كنيد . مثلاً بالاي يك كمان . اين امكان در فرمانهاي توليد و  ورود متن وجود ندارد . امّا اگر به منوي Express  سري بزنيد و از زير منوي Text ،گزينه  Arc Aligned Text را كليك كنيد ، اتوكد  از شما يك سئوال ميپرسد ، با شكل زير :
Select an Arc or an ArcAlignedText
كه معنايش اين است كه :
يك كمان يا كماني كه ميخواهي متنت با آن هم تراز شود ، انتخاب كن . پاسخ فقط ميتواند انتخاب يك كمان باشد . پس از اينكه اينكار را انجام داديد ، آنگاه فرمان به شما يك Dialog Box يا پنجره گفتگويي ميدهد ، كه مانند يك ويرايشگر متن است و شما در آن ميتوانيد تنظيمات عمومي  متن اعم از نوع قلم (Font Type) ، يا سايز(اندازه قلم) كاراكترها (Font Size) ضخامت (Bold) و بسياري ديگر از تنظيمات عام مربوطه به متن را درست مانند برنامه  Word ، را انجام دهيد.
نكته – توّجه كنيد اگر تصميم داريد كه متني كماني شكل داشته باشيد ، مثلاً در بالاي صفحه ، و براي آن كماني نداريد ، ابتدا كمان را با دستور Arc با مختصات و مشخصّات معلوم رسم كنيد و پس از اجراي دستور فوق از منوي Express ، كمان را حذف كنيد .
امّا در قسمت بالايي  پاييني اين پنجره گفتگويي يا Dialog Box ، تنظيماتي مربوط به دستورات داخلي اتوكد دارد ، نظير فاصله بين كاراكترها از كمان (offset From arc) يا  ارتفاع فونتها (Text Height)  و .. كه چندان پيچيده نيست . و تنظيماتي نظير اينكه متن در داخل يا خارج كمان قرار گيرد . يا مثلاً تنظيماتي درباره اينكه متن به صورت اتوماتيك با كمان Fit شود يا اينكه خود شما فاصله بين كاراكترها را تأيين ميكنيد و ...........
نكته – وقتي نميخواهيد از منوي Express به اين گزينه دسترسي داشته باشيد ، و از خط فرمان آنرا اجرا كنيد ، ميبايست كه نام فرمان را كه ARCTEXT است وارد كنيد . با ورود اين دستور از طريق خط فرمان ميتوانيد كه درست مانند روش منويي آن كار را انجام دهيد .
 و نكته ديگر اينكه اتوكدبراي اجراي اين فرمان بايد آنرا از فايل ctextapp.arx بخواند . اگر به هر دليلي اين فرمان اجرا نشد بايد در پوشه اصلي نصب برنامه اتوكد به دنبال اين فايل بگرديد و آنرا Repair كنيد .

حذف و بارگذازي Model & Layout Tab .
 اين قسمت به يكي از دهها و شايد صدهها بخش تنظيماتي كه ميتواند محيط طراحي اتوكد را براي كاربر با توّجه به كاربرد و يا سليقه اش تغيير دهد ، اختصاص شده است . يعني قسمت بالاي خط فرمان و پايان فضاي طراحي يا فضاي  Model .
 اگر ميخواهيد از شر ، زبانه هاي موجود در قسمت پاييني فضاي مدل ، رها شويد (اين دكمه ها براي رفت و آمد ميان به فضاي كاغذ (Layout) و فضاي طراحي تعبيه شده است . يا به تعبيري براي Switched بين اين دو فضا ، كافي است كه روي يكي از آن زبانه ها (يا مدل يا Layouts ) راست كليك كنيد ، و گزينه Hide Model & Layout Tabs را بزنيد .
براي بازگرداندن ، اين زبانه دو روش پيش رو است :
اولّي ، اينكه شما از منوي Tools و دستور تنظيمات (Option) ، به زبانه Display بروييد .
در اين زبانه ، در قسمت Layout Elements ، اوليّن گزينه يعني Display Layout & Model Tabs را تيك بزنيد (يا به عبارت بهتر اينكه درحالت انتخاب قرار دهيد . )
 طبيعي است كه راه دوّم اين است كه ، بتوانيم كه زبانه هاي فوق لذكر را حذف كنيم ،آمدن به همين قسمت و برداشتن تيك (يا خارج كردن اين گزينه در فرمان تنظيمات است . ) ميباشد .چـــــرا كه اتوكد به صورت پيش فرض ، اين تنظيم را در حالت انتخاب قرار داده است و به همين دليل است كه اين زبانه ها ديده ميشود .
نكته آخر هم ، اگر اين زبانه ها (Model & Layout Tabs) را حذف شده باشد ، ميتوان به روش خط فرماني بين اين فضاها رفت و آمد داشته و نهايتاً ، تنظيماتتان را در هر دو محيط انجام دهيد .
براي اينكه از فضاي مدل ، به Layout بروييد ، در خط فرمان تايپ كنيد Layout و كليد Enter يا Space را بزنيد . براي رفتن به فضاي مدل با استفاده از خط فرمان هم بايد تايپ كنيد ، Model و با زدن Enter يا Space به فضاي مدل (طراحي) بروييد .

دستور Text Fit
براي اينكه بتوانيد متن مورد نظر خود را كه به هر دليلي ، ميان دو نقطه دلخواه قرار دهيد كه اگر فاصله اين دو نقطه يعني نقطه ابتدايي(Start Point) و نقطه انتهايي (End Point) مطلوبتان از طول متن بيشتر باشد ، متن كشيده ميشود . و حالت عكس هم متن جمع يا مچاله ميگردد .اين آموزش مقاله وار را در قالب PDF و با برنامه Adobe Reader  بخوانيد . با حجم حدود 328 كيلو بايت . ضمن اينكه فايل DWG آنرا كه با اتوكد 2008 ساخته ام هم براي يادگيري بهتر دانلود كنيد و تمرين انتهاي مقاله را انجام دهيد .

نكته - اين فايل با اتوكد 2008 ساخته شده است و فقط اتوكد 2007 و008 است كه ميتواند به سادگي آنرا باز كند .


انتخاب و كليدهاي Shift+Space در اتوكد ورژنهاي بالا

برخي اوقات پيش مي آيد كه تصميم داريد كه يك موضوع را در يك محوطه شلوغ نقشه انتخاب كنيد ، حتّي با بزرگنمايي هم Zoomكار شما سهل نميشود .در اين حالات به راحتي ميتوانيد كليد Shift + Space را پايين نگاه داشته و روي قسمت شلوغ ترسيمتان تك كليك كنيد ،يا ميتوانيد ابتدا كليد Shift را پايين نگاه داشته بعد از آن كليد Spaceرا پايين نگه داريد و شروع كنيد به زدن متوالي اين كليد يعني كليد Space .به راحتي شماخواهيد ديد كه موضوعات يكي پس از ديگري انتخاب شده و با Space بعدي از حالت انتخاب خارج ميشوند  و اين مسئله تا انتخاب موضوع مورد نظر شما ادامه دارد .البتّه ميتوانيد كه كليد Shift و Space را پايين نگاه داشته و با Mouse روي آن قسمت از نقشه كه دنبال انتخاب موضوع خاصّي هستيد كليك كنيد و با هر كليك يك موضوع انتخاب و موضوعي كه در حالت انتخاب بوده از حالت انتخاب خارج ميگردد . البتّه ممكن است كه به روش تمام صفحه كليدي نتوانيد اين  گونه انتخاب را انجام دهيد كه دليلش تغيير يك تنظيم است . ميتوانيد مقاله اي در دو صفحه و با حجم حدود 65 كيلوبايت را بخوانيد در اين زمينه  كه به فرمت PDF تهيّه شده است . براي دانلود مقاله با عنوان انتخاب تكي و مكرر در اتوكد با كليدهاي Shift+Space روي لينك دانلود آن در ذيل كليك كنيد . با توّجه به اينكه در ويرايشهاي قبلي اتوكد اينگونه انتخابها در نواحي شلوغ صفحّه با پايين نگه داشتن كليد Ctrl و كليك در ناحيه شلوغ انجام ميشد ، خواندن اين مقاله كوتاه را به كاربران قديمي اتوكد توصيه ميكنم .

لينكهاي زير را جهت دانلود انتخاب نماييد

دانلود مقاله ها

پسورد: www.9autocad.ir

منبع: http://irancad.com


برچسب‌ها: ،


تاريخ : ۲۸ دى ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۰:۰۰ | نويسنده : اتوكد | نظرات (0)

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :